Pranie ekstrakcyjne Dywanów i Wykładzin TEL: 537 581 699

Czyszczenie tapicerki meblowej

Czyszczenie tapicerki samochodowej

Mycie okien, witryn

Myjemy okna witryny przeszklenia oraz wszelkiego rodzaju elementy szklane do wysokości 4m

Kompleksowe Sprzatanie

Kompleksowe sprzątanie mieszkań, domów, biur

 

Technologia

 

Technologia prania ekstrakcyjnego

Na czym polega pranie ekstrakcyjne ?

 

Technologia czyszczenia ekstrakcyjnego to natrysk specjalnego środka czyszczącego na zabrudzoną powierzchnię, rozpuszczenie brudu, a następnie odessanie specjalną ssawką. Przeprowadza się je za pomocą maszyny natryskowo-ssącej zwanej ekstraktorem. Całość czyszczenie odbywa się w dwóch podstawowych etapach.

Etap I

Na czyszczoną powierzchnie maszynowo nanoszony jest specjalny środek tzw. presprey, który za zadanie ma rozpuszczenie, a następnie oddzielenie nagromadzonego brudu od pranej powierzchni.

Etap II

Kolejnym etapem jest odessanie nagromadzonego brudu, a następnie wypłukanie resztek detergentu z czyszczonego materiału.

Po praniu należy odczekać przed użytkowaniem do całkowitego wyschnięcia materiału. Czas zależny jest od stopnia zabrudzenia i warunków schnięcia.

 

Dlaczego pranie ekstrakcyjne?

Pranie ekstrakcyjne usuwa przede wszystkim alergeny niebezpieczne dla domowników ( roztocza kurzu domowego, zarodniki grzybów pleśniowych, sierść zwierząt ) oraz większość podstawowych zabrudzeń (plamy, resztki jedzenia itp.), których nie da się doczyścić domowymi środkami czyszczącymi.  Większość preparatów oferowanych na rynku nie daje bowiem trwałego efektu, brud wcierany jest w czyszczoną powierzchnie, a efekt wizualny jest krótkotrwały.

 

Stosowana przez nas metoda ekstrakcyjna w połączeniu z odpowiednio dobranymi środkami czyszczącymi pomogą nam pozbyć się tych alergenów z miejsc, gdzie najczęściej one zalegają czyli: dywanów, wykładzin, tapicerek meblowych.